Metalowe listwy progowe mogą być używane do płynnego przejścia między szeroką gamą rodzajów podłóg i zmiany ich grubości.

W dzisiejszej społeczności architektów i projektantów wydaje się, że brakuje firm, które mogłyby dostarczać na rynek wysokiej jakości listwy progowe. Przy wyborze listwy przejściowej do laminatu drewnianego należy zdecydować, czy chcesz użyć listwy przejściowej podobnej do wykończenia drewna na podłodze, czy też użyć opcji metalowej lub PCV. Jeśli szukasz listwy o wyższej jakości, który jest przeznaczony dla przemysłu, rozważ te wykonane z metalu, drewna czy aluminium. Są mocniejsze i trwalsze niż standardowe elementy, które znajdziesz w sklepach detalicznych, choć będą droższe. Większość listew składa się z dwóch części. Na spodzie znajduje się zasadniczo aluminiowa podstawa, która jest przykręcana lub przyklejana bezpośrednio do powierzchni podłogi. Górna część jest zaczepiana w podstawę, tworząc czyste i bezpieczne przejście między dwiema powierzchniami podłogi. Można również kupić listwy przejściowe z PCV z podstawą z PVC, które można wyginać w celu dobrego dopasowania. Produkuje się również profile listew progowych, które sprawdzą się w obszarach o dużym natężeniu ruchu, a także na płytkach ceramicznych czy betonie.

Listwy progowe mogą pomóc w bezpiecznym przejściu między tą samą grubością podłogi jak na przykład dywan, płytki czy drewno lub między różnymi grubościami. Podczas wybierania listew najważniejsze jest, aby upewnić się, że wybierasz profil, który jest dobrze dopasowany i nie porusza się podczas chodzenia po nich. Musisz upewnić się, że dywan przylega ściśle do listwy przejściowej, aby chronić krawędź dywanu przed zawijaniem. Listwy progowe są zwykle znacznie mniej ozdobne niż listwy sufitowe czy przypodłogowe, choć w nowoczesnych domach wszystkie mogą być bardzo proste. A ponieważ listwy te ściśle przylegają do podłogi, musisz upewnić się, że oba materiały współpracują ze sobą pod względem koloru i tekstury. Więcej informacji na temat rodzajów listew progowych można znaleźć na stronie https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/listwy-progowe-eleganckie-wykonczenie-posadzki/.