Jedną z zalet stosowania ozonu do dezynfekowania pomieszczeń jest to, że może on być wytwarzany na miejscu i nie wymaga pojemników do przechowywania, w przeciwieństwie do innych produktów chemicznych.

Ponadto ozon jest wysoce reaktywny i niespecyficzny dla grupy mikroorganizmów, a jako końcowy produkt jego rozpadu dostarcza tlen, który jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, dodatkowo odświeża powietrze i usuwa brzydkie zapachy.

Ozonowanie to jedna z bezpieczniejszych metod dezynfekcji

Skuteczne dezynfekowanie pomieszczeń poprzez ozonowanie

Jako gaz ozon jest 100 razy bardziej reaktywny niż chlor, a temperatura jest jednym z czynników wpływających na kinetykę jego rozkładu. W temperaturze 20 stopni Celsjusza okres połowicznego rozpadu gazowego ozonu jest krótszy niż 20 minut. W wilgoci destylowanej w tej samej temperaturze okres półtrwania rozpuszczonego ozonu zwykle wynosi od 20 do 30 minut. Stosowanie ozonu jako skutecznego środka odkażającego zostało w ostatnim czasie zwiększone w wielu gałęziach przemysłu nie tylko spożywczego. Ograniczona rozpuszczalność ozonu w wodzie może być korzystna, a stan gazowy środka odkażającego może mieć różne zastosowania. Ozonowanie pomieszczeń to bezpieczna metoda na zabicie szkodliwych mikroorganizmów, jednocześnie powodując odkażanie i dezynfekcję powietrza w pomieszczeniu.

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie ozonem jako środkiem przeciwdrobnoustrojowym oraz rosnącą świadomością, że ozonowanie jest przyjazną dla środowiska technologią. Ozon rozkłada się w sposób naturalny, a po zakończeniu rozkładu uwalniany jest tlen jako główny produkt. Ozon jest silną substancją dezynfekującą powierzchnie i powietrze w pomieszczeniach ze względu na jego potencjalną zdolność utleniania, która niszczy mikroorganizmy chorobotwórcze. Jeśli jesteś szczególnie podatny na alergie lub jeśli w twojej okolicy wybuchła epidemia wirusa i jesteś podatny na choroby, najlepiej jest wysterylizować swój dom czy miejsce pracy przez profesjonalistę i wykonać dezynfekcję poprzez ozonowanie pomieszczeń.

Metodę dezynfekcji pomieszczeń poprzez ozonowanie oferuje firma, którą można znaleźć na stronie vermin.com.pl/ozonowanie/. Możesz zapoznać się ze szczegółowym opisem tej metody, która jest skuteczna w eliminacji wirusów, bakterii oraz zanieczyszczeń przyczyniających się do brzydkich zapachów i nasilenia alergii.