Planując kupno nowych mebli warto już na samym początku zaplanować budżet na tę inwestycję. W zależności od tego, gdzie chcemy kupić nowe meble i do jakiego pomieszczenia, musimy założyć różne kwoty, jakie będziemy musieli wydać.  Największym wydatkiem zawsze będą meble kuchenne, które muszą być dopasowane co do centymetra i idealnie rozłożone pod kątem funkcjonalności. Nieco większą swobodę mamy przy planowaniu szaf czy mebli w łazience. Oczywiście styl mebli i sposób ich zaplanowania zależy od aranżacji wnętrza, aktualnej mody czy wielkości pomieszczenia. Warto więc wraz z kwestią finansowymi wziąć to Wszystko pod uwagę. Dlaczego jednak warto zainwestować w meble na zamówienie choć często są one sporo droższe od mebli systemowych dostępnych powszechnie w popularnych sklepach budowlanych czy sieciach sklepów meblowych

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • dlaczego warto zainwestować w meble na wymiar
  • jak znaleźć firmę, która zaoferuje nam doskonałej jakości meble na zamówienie
  • na co zwracać uwagę decydując się na meble pod wymiar

Meble na wymiar to doskonałe rozwiązanie zarówno do dużych pomieszczeń i domów, jak i do niewielkich mieszkań. Doskonale sprawdzą się także w pomieszczeniach zaaranżowanych na zaadaptowanych poddaszach, gdzie mamy dużo skosów i ciężko jest znaleźć standardowe meble. Jednak kwestia wymiarów to nie jedyna zaleta mebli na zamówienie.

Meble kuchenne  i meble łazienkowe na zamówienie – dlaczego warto?

Meble na zamówienie to dziś jedno z najlepszych możliwych rozwiązań w momencie, gdy chcemy kupić nowe meble lub pojedynczy mebel. Szafa na wymiar, meble kuchenne na wymiar, meble do łazienki na wymiar lub meble biurowe to doskonałe rozwiązanie szczególnie do niewielkich mieszkań lub tam, gdzie chcemy mieć idealne i funkcjonalne meble. Meble na wymiar pozwalają nam skomponować je w pomieszczeniu w taki sposób, by były idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i do posiadanych przez nas rzeczy oraz ubrań. Możemy zaplanować szafę w taki sposób, by pomieściła wszystkie najważniejsze dla nas rzeczy. Podobnie z szafkami kuchennymi, które możemy zaplanować co do centymetra, nie tylko pod kątem ułożenia instalacji wodnych i instalacji elektrycznej, ale także pod kątem posiadanego małego AGD, ilości posiadanych talerzy, a także skomponować pod kątem aktualnej mody i stylów kuchennych.

Niezaprzeczalnym atutem mebli na wymiar jest to, że możemy wybrać szereg wariantów kolorystycznych odpowiadających naszym potrzebom. W sklepach budowlanych możemy nie znaleźć tylu wariantów oklein np. na szafki kuchenne jakie znajdziemy w meblach na wymiar. Dodatkowo możemy dobrać sobie odpowiedniej jakości zawiasy oraz wszelkie elementy dotyczące przechowywania: wysuwane szuflady, cały system montażowy do szuflad itd. Możemy również zaplanować wysokość półek, sposób otwierania szafek, zakryć mankamenty naszej kuchni.

Firma specjalizująca się w wykonywaniu mebli na zamówienie pomoże nam dopasować nasze meble do indywidualnych potrzeb, podpowie nowoczesne rozwiązania aranżacyjne oraz wszelkie triki funkcjonalne jakie stosowane są w branży meblarskiej. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będziemy mieć nie tylko nowoczesne meble, ale także doskonale funkcjonalne i dopasowane co do milimetra. Dodatkowo materiały, z których wykonywane są meble na wymiar są często o wiele wyższej jakości niż te proponowane przez markety budowlane. To także ważny argument za tym by zapłacić więcej za meble na zamówienie.            

Jak znaleźć firmę oferującą meble na zamówienie, która spełni nasze oczekiwania?

Chcąc zamówić meble na zamówienie warto popytać znajomych czy korzystali już z usług takiej firmy. Najlepsze firmy, oferujące meble na wymiar mają zarezerwowane terminy nawet na kilka miesięcy do przodu. Ich jakość jest reklamowana pocztą pantoflową przez klientów, choć firmy oferujące meble pod wymiar coraz częściej mają własne strony internetowe i pokazują efekty swojej pracy w social mediach. Jednak najważniejszą drogą, którą dobra marka rozchodzi się wśród klientów jest opinia innych klientów przekazywana sobie przy okazji poszukiwania takiej firmy. Dlatego bazując na dobrych opiniach klientów znajdziemy najlepszą możliwą firmę, która wykona dla nas meble na zamówienie.

Listę firm działających w naszej okolicy wraz z opiniami bez problemu znajdziemy w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę np. „meble na zamówienie Wrocław” i naszym oczom ukażą się wyniki wyszukiwania zawierające właśnie takie firmy. Pozostaje nam tylko wybrać taką, która odpowiada naszym oczekiwaniom.

Meble na wymiar – na co zwracać uwagę wybierając ofertę konkretnej firmy?

Wybierając ofertę firmy oferującej nam meble na zamówienie warto zwrócić uwagę na kompleksowy charakter usługi. Najlepiej, aby taka firma zaoferowała nam wcześniej konsultacje oraz wstępną wycenę zamawianych mebli. Dodatkowo warto podpisać z nią umowę na taką usługę i w razie ewentualnych kłopotów mieć dowód na zawarcie takiej umowy o określonych warunkach. Warto by w pakiecie usług był pomiar pomieszczeń przed wykonaniem mebli, dokładne omówienie naszych potrzeb oraz projekt mebli na wymiar, który będziemy mogli po wstępnej wersji zmodyfikować, jeśli coś nie będzie nam się podobało. Wszystko to sprawi, że nasze meble będą idealnie dopasowane, a cała usługa zrealizowana dokładnie z naszymi oczekiwaniami.

Następnie warto dokładnie sprawdzić jaki będzie czas produkcji mebli, a także jak długo trzeba będzie czekać na montaż naszego zamówienia. Pozwoli to oszacować czas wykonanie takiej usługi. Firma powinna nam również dać gwarancję jakościową na wykonane meble. To ważne w przypadku wykrycia usterek w późniejszym czasie. Jeżeli firma zaoferuje nam kompleksową usługę i szybkie wykonanie mebli z montażem, to możemy śmiało podpisywać umowę i cieszyć się nowymi meblami przez długie lata.