W ostatnich latach coraz więcej właścicieli domów zdecydowało się na rozwiązania wykorzystujące energię słoneczną.

Instalacje fotowoltaiczne pomagają generować tanią i odnawialną energię prosto ze słońca, co pozwala na oszczędności w rachunkach. Ze względu na postęp technologiczny znacznie poprawiła się konstrukcja i działanie instalacji fotowoltaicznych wykorzystujących energię słoneczną. Poprawiono również kolor, wzór i estetykę systemów fotowoltaicznych, aby obsługa i instalacja były wygodniejsze.

Czy instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii się opłaca?

Dzięki bateriom korzystasz z energii słonecznej przez cały czas

Do instalacji paneli fotowoltaicznych zachęca również spadająca cena oraz korzystne ulgi z tytułu wykorzystania energii odnawialnej. Fotowoltaiczne panele słoneczne zapewniają czystą, odnawialną energię, która nie obciąża użytkowników finansowo. Nie ma również ruchomych części, dzięki czemu konstrukcja jest solidna. Ponieważ żywotność paneli słonecznych wynosi od 20 do 35 lat, nie trzeba ich co jakiś czas wymieniać. Jednak falownik należy wymieniać co 5 do 10 lat, tak samo baterię do magazynowania energii. Kable należy również konserwować, aby upewnić się, że system paneli działa wydajnie przez cały czas.

Istnieje również możliwość zintegrowania baterii słonecznych z systemem paneli fotowoltaicznych. Baterie słoneczne przechowują energię zgromadzoną przez ogniwa słoneczne, oszczędzając ją na deszczowe dni lub do wykorzystania wieczorem, kiedy nie pobieramy energii ze słońca. Dzięki tej konfiguracji możesz potencjalnie więcej zaoszczędzić na kosztach mediów, korzystając z energii elektrycznej z podtrzymania bateryjnego w przypadku awarii zasilania lub w określonych porach roku i dnia.

Energię słoneczną, którą generuje fotowoltaika białystok, można praktycznie wykorzystać w wielu różnorodnych zastosowaniach. Oprócz wytwarzania energii elektrycznej możesz również generować energię słoneczną i cieplną do zastosowań, takich jak podgrzewanie wody, ogrzewanie pomieszczeń, zasilanie samochodów elektrycznych i wiele innych. Energia słoneczna może być również wykorzystywana do destylacji wody i zasilania satelitów kosmicznych.