Kupując dysk SSD, kupujesz dysk, na którym będą przechowywane wszystkie cenne informacje, które zapisujesz na swoim laptopie czy komputerze stacjonarnym.
Niezależnie od tego, czy są to poufne dane biznesowe, cenne zdjęcia rodzinne czy projekty, nad którymi pracujesz od lat, Twoje dane są tak niezawodne, jak dysk, na którym są przechowywane. Kluczowe dyski SSD zostały zaprojektowane i opracowane przez największych producentów na świecie. Oznacza to setki testów kwalifikacyjnych SSD, ponad tysiąc godzin testów walidacyjnych przed wydaniem, miliardy dolarów zainwestowanych w badania i rozwój. A wszystko po to, aby dyski SSD były jak najlepsze i niezawodne. Oprócz niemal natychmiastowego czasu ładowania i rozruchu, pojemności klasy terabajtów oraz funkcji zwiększających wydajność, takich jak najlepsze w swojej klasie szyfrowanie sprzętowe, adaptacyjna ochrona termiczna, dyski SSD zmieniają prawie każdy aspekt wydajności twojego komputera. Skrót od dysku półprzewodnikowego, chociaż nie korzysta z mechanizmu dyskowego, dysk SSD to nośnik pamięci, który wykorzystuje pamięć jako środek do przechowywania i uzyskiwania dostępu do danych. W przeciwieństwie do dysku twardego, dysk SSD nie ma ruchomych części, co daje mu takie zalety, jak szybszy czas dostępu, cicha praca, wyższa niezawodność i niższe zużycie energii. Ponieważ koszty spadły, dyski SSD stały się odpowiednimi zamiennikami standardowego dysku twardego HDD zarówno w komputerach stacjonarnych, jak i laptopach. Dyski SSD są również doskonałym rozwiązaniem dla netbooków, oraz aplikacji, które nie wymagają dużo miejsca. Chociaż dysk SSD korzysta z pamięci flash, nie należy go mylić z napędem USB lub Adobe Flash. Pierwszy dysk SSD został wdrożony w latach 70. i 80. XX wieku do użytku w superkomputerach IBM. Od tego czasu zostały znacznie ulepszone i oferują pojemność ponad 2 TB dla komputerów domowych. Dyski SSD tradycyjnie korzystały z połączenia SATA, które ma teoretyczną maksymalną szybkość transferu 750 MB na sekundę.
Nowsze generacje dysków SSD łączą się ze złączem PCIe płyty głównej, oferując prędkość do 1,5 GB na sekundę. Standard połączenia PCIe m.2 oferuje maksymalną rzeczywistą przepustowość około 4 GB na sekundę. Nowoczesne komputery często używają dysku SSD jako podstawowego urządzenia pamięci masowej zamiast dysku twardego. Dyski twarde są wolniejsze niż dyski SSD podczas odczytu i zapisu danych, ale oferują większą pojemność. Chociaż dysk twardy może być nadal używany jako podstawowa pamięć komputera, coraz częściej jest instalowany jako dodatkowy dysk. Na przykład podstawowy dysk SSD może zawierać system operacyjny i zainstalowane oprogramowanie, a dodatkowy dysk twardy może służyć do przechowywania dokumentów, plików do pobrania oraz plików audio lub wideo. Dyski SSD, czyli półprzewodnikowe, zaczęły zastępować dyski twarde HDD ze względu na wyraźną przewagę wydajności nad dyskami twardymi, w tym krótszy czas dostępu i mniejsze opóźnienia. Podczas gdy dyski SSD stają się coraz bardziej popularne, dyski twarde są nadal używane na wielu komputerach stacjonarnych, głównie ze względu na niższą cenę, jaką dyski HDD oferują w porównaniu z dyskami SSD. Jednak coraz więcej laptopów zaczyna wykorzystywać dyski SSD zamiast dysków twardych, co pomaga poprawić niezawodność, szybkość i stabilność laptopów. Każdy potrzebuje dostępu do plików znajdujących się na serwerach. Jednak gdy zbyt wielu pracowników w firmie próbuje jednocześnie uzyskać dostęp do danych, dyski twarde mogą zwalniać swoją wydajność. Po wymianie dysków twardych na dyski półprzewodnikowe wszyscy w organizacji mogą szybko uzyskać dostęp do potrzebnych narzędzi. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem dysko SSD, zerknij na stronę https://vobis.pl/dyski-ssd-240gb. Gdy maszyny wirtualne, zwirtualizowane aplikacje i systemy operacyjne są przechowywane na korporacyjnych dyskach SSD, systemy działają znacznie szybciej. Dyski SSD pomagają również zminimalizować burze rozruchowe, jednocześnie zwiększając liczbę maszyn wirtualnych, które można uruchomić.