Trylogia Nomów jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych roślin tropikalnych, które są często uprawiane przez ogrodników poza ich naturalnym środowiskiem, w szczególności w naszych mieszkaniach. Należy do rodziny Bromeliad, w której żyje około 50 gatunków. Ojczyzną rośliny jest tropik i subtropik Ameryki.

Bromelia kwiat przyciąga swoim wyglądem, który jeszcze przed kwitnieniem ma wielką wartość dekoracyjną. Jednak jak piękna jest ta roślina, jest tak wymagająca. Utrzymywanie w domu wysokiej wilgotności, blisko tropikalnej, nie jest łatwe, więc dbanie o nomówę wymaga pewnych umiejętności dla ogrodników.

Często rosnące pytania

  • Czy po zakupie muszę przeszczepić bromeliadę?

Przeszczep natychmiast po zakupie jest opcjonalny. Jest potrzebny tylko wtedy, gdy doniczka jest zbyt mała dla kwiatu, a system korzeniowy wystaje na powierzchnię podłoża.

  • Co trzeba zrobić, aby rozkwitły Bromeliada?

Oprócz przestrzegania wszystkich zasad pielęgnacji możesz stymulować kwitnienie w następujący sposób: obok groszku połóż pokrojone jabłka i przykryj je plastikową torbą. Izolacja etylenu z jabłek pomoże kwitnąć roślinie.

  • Jak często przesadzana jest roślina?

Przeszczep bromeliadę jak najmniej i tylko w nagłych przypadkach.

  • Co zrobić, jeśli na liściach pojawiają się brązowe plamy?

Brązowe plamy mogą być oparzeniami od zbyt jasnego światła słonecznego, przez co roślina traci swój efekt dekoracyjny. Nie możesz pozbyć się poparzeń – całkowicie spalone liście można odciąć. Aby uniknąć poparzeń, kwiat musi być zacieniony.

  • Jakie jest najlepsze miejsce na umieszczenie kwiatu?

Warto spróbować umieścić kwiat w pobliżu zachodniego lub wschodniego okna. Promienie słońca w tych miejscach są łagodne nawet w gorącym sezonie i nie zaszkodzą roślinie. Nie dotyczy to odmian takich jak Cryptanus i ananas, ponieważ otrzymują oparzenia od bezpośredniego światła słonecznego i mogą normalnie rosnąć na południowych oknach.

Mimo, że Trylogia Nomów wymaga starannej pielęgnacji i stałego nadzoru, okres kwitnienia na pewno będzie wart wszystkich wysiłków. Nawet gdy roślina mateczna umiera po kwitnieniu, zawsze istnieje możliwość kontynuowania uprawy egzotycznego kwiatu za pomocą pędów i wzbogacenia kolekcji o młode okazy.

Znaki i przesądy związane z kwiatem w pomieszczeniu

Chociaż istnieje kilka przesądów związanych z bromeliadą, wszystkie są pozytywne. Uważa się, że kwiat ma zdolność poprawiania nastroju ludzi i wprowadzania pokoju do domu. Podczas opieki nad Nomią codzienna rutyna staje się uporządkowana i stabilna. Przydatne jest wyhodowanie kwiatu dla ludzi, których życie i praca są pełne częstych doświadczeń.

Kwiat ma zdolność przyciągania pozytywnej energii do domu i ochrony aury jego właścicieli przed złymi życzeniami.

Trylogia Nomów pomaga również radzić sobie z wątpliwościami i odkrywać zdolności twórcze. Dlatego przydatne będzie zainstalowanie kwiatu w pokoju dziecka lub w biurze osoby kreatywnej. Dbanie o kwiat pomaga złagodzić stres, zacząć myśleć pozytywnie i dostrzegać pozytywne aspekty w każdej sytuacji.

Trylogia Nomów może stać się symbolem paleniska, dobrobytu finansowego i bukiet urodzinowy, ponieważ roślina wymaga starannej opieki, może nauczyć właścicieli brać odpowiedzialność za swoją pracę, ciężką pracę i osiąganie wyznaczonych celów.