Zastanawiacie się nad wynajmem mieszkania w Warszawie i macie problem z podjęciem właściwej decyzji? Wybór jest ogromny, przestrzał cenowy również. Wszystko zależne jest od lokalizacji, formy układu mieszkania i jego wielkości, oraz naszych prywatnych preferencji i oczekiwań. Potraktujcie ten artykuł, jako owocny poradnik.

LOKALIZACJA

Jest jednym z głównych czynników wpływających na cenę wynajmu mieszkań w Warszawie. Wiadomym jest, że im gorsza lokalizacja tym niższa cena i odwrotnie. Mieszkanie zlokalizowane w gorszej okolicy będzie wiązać się z problemami komunikacyjnymi, w postaci braku dostępu do metra, lub metrem w dużej odległości, przystankiem autobusowym oddalonym czasem nawet o kilkaset metrów lub brakiem dostępu do linii tramwajowej. Ułatwienie może stanowić SKM, czyli linia pociągu podmiejskiego kursującego na terenie Warszawy, chociaż nie koniecznie będzie ona obsługiwać naszą okolicę. Pamiętajmy też, że wynajem mieszkania w gorszej okolicy Warszawy w konfrontacji z pracą w centrum będzie wiązał się z dłuższym dojazdem do pracy i sporą ilością czasu spędzonym w warszawskich korkach. Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz, i nie koniecznie to, co z pozoru wydaje się tanie jest rzeczywiście tanie w dłuższej perspektywie.


GDZIE I KIEDY SZUKAĆ?

Gdzie i kiedy szukać najkorzystniejszych ofert? Warto korzystać ze stron internetowych, na których znajdziemy wiele interesujących propozycji z dokładnym opisem mieszkania i sprecyzowanymi kosztami jego wynajmu. Najlepszy okres na wynajem to początek wakacji, gdyż wiele mieszkań wtedy się zwalnia ze względu na koniec okresu akademickiego, i aż roi się od ofert w atrakcyjnych cenach.

UWAŻAJ NA OSZUSTÓW

Przed podpisaniem umowy wynajmu mieszkania warto wcześniej je obejrzeć. Oferta przedstawiona w intrenecie nie koniecznie może oddawać to, co faktycznie zastaniemy na miejscu. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wysyłać zaliczki na poczet rezerwacji bez wcześniejszego podpisania umowy, gdyż w sieci roi się od oszustów. Warto również dokładnie zapoznać się z przygotowaną umową przed jej podpisaniem.

CENA

Jak faktycznie wygląda cennik wynajmu mieszkań w Warszawie? Przekrój jest ogromny i zależny od wielu czynników. Oprócz lokalizacji istotną składową stanowi powierzchnia wynajmu, rodzaj mieszkania oraz standard mieszkania. Cena wynajmu kawalerki to koszt około 1400 złotych miesięcznie. Jest to cena mocno uśredniona, gdyż znajdują się również oferty gdzie cena miesięcznego wynajmu wynosi 900 złotych miesięcznie lub 2000 złotych w przypadku wyższego standardu. Wynajem mieszkania 2 pokojowego to koszt od 1600 do 2500 złotych miesięcznie. Cena mocno determinowana jest standardem mieszkania. Pozostałe oferty to mieszkania 3 pokojowe i większe. Przeważnie ceny w tej kategorii utrzymują się od 1800 złotych miesięcznie za mieszkania w gorszej lokalizacji do 3800 złotych miesięcznie i wzwyż. Wszystko zależne od naszych oczekiwań.

OBNIŻANIE KOSZTÓW WYNAJMU

Jeśli zainteresowani jesteśmy wynajmem mieszkania na dłuższy okres i mamy pewność, że w mieście Warszawa będziemy przebywać przez dłuższą chwilę warto zastanowić się nad ciekawym rozwiązaniem. Mianowicie w sieci jest wiele ofert mieszkań, które są przewidziane do delikatnego remontu. Często opiera się to o drobne prace remontowe w postaci malowania ścian lub drobnego remontu łazienki. Wynajmując takie mieszkanie a następnie je remontując nie tylko wygrywamy lepszą ceną wynajmu, ale również możemy dogadać umowę z osobą wynajmującą na o wiele korzystniejszych warunkach. Warto w tym celu skorzystać z usług ekipy remontowo budowlanej na terenie Warszawy https://doskonalewnetrza.pl, której oferta: https://doskonalewnetrza.pl/oferta.html, poza kompleksowymi działaniami zawiera również drobne zlecenia remontowe w bardzo atrakcyjnych cenach.