Polska jest bardzo atrakcyjnym krajem z wieloma różnymi ciekawymi zakątkami, z wieloma naturalnymi atrakcjami.

Poza tym również mamy tutaj do czynienia z rozbudowaną infrastrukturą, która jest w wielu przypadkach kompleksowa. Mówiąc o atrakcyjności naszego kraju, można wskazywać na różne jego aspekty. Na pewno jednym z tych ciekawszych, na który jest boom jest turystyka rowerowa. Obecnie mamy do czynienia z coraz większą ilością tras rowerowych, bardzo dobrze oznaczonych, utwardzonych, po których bardzo łatwo i przyjemnie się można poruszać. Trasy rowerowe to oczywiście nie wszystko, na co zwracamy uwagę. Mówiąc o infrastrukturze rowerowej w naszym kraju, wskażemy na pewno na miejsca postojowe jak również na możliwość korzystania z rowerów miejskich, z opcji ich wypożyczenia.

Poza rowerami miejskimi, z wieloma sprawnie funkcjonującymi wypożyczalniami rowerowymi mamy do czynienia w miejscowościach wypoczynkowych.

Istnieje pewien trend, w myśl którego jadąc na wakacyjny urlop, nie chcemy tylko i wyłącznie spacerować, biernie spędzać czas, ale chcemy być aktywni. Turystyka rowerowa świetnie wpisuje się w ten trend spędzania czasu wolnego na urlopie. Turystyka rowerowa to bardzo dobry pomysł na to, aby zadbać o własne zdrowie, a tym samym jest to kolejny powód do tego, aby wsiąść na rower. Ważnym aspektem na pewno jest to,  że turystyka rowerowa w naszym kraju zyskuje coraz większą popularność. Mamy dostęp do coraz bardziej profesjonalnego sprzętu, mamy coraz większą świadomość związaną z korzyściami, jakie przynosi nam turystyka rowerowa, a poza tym również mamy do czynienia ze stałym rozwojem ścieżek rowerowych zarówno w naszych miastach jak i poza nimi, jak i w terenach typowo zielonych z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Na stronie internetowej Cycling in Poland mamy do czynienia z przybliżeniem większej ilości informacji na ten temat. Posiadanie takich informacji jest na pewno czymś bardzo pomocnym.