Tradycyjnie podłogi z twardego drewna są wykonane z grubych desek z litego drewna.

Obecnie lite drewno liściaste jest szeroko dostępne, można także wybierać spośród bardziej egzotycznych gatunków drewna. Połóż podłogę z litego drewna, aby uzyskać tradycyjny wygląd. Warto wybrać drewno liściaste, które wygląda pięknie i dobrze radzi sobie z dużym ruchem, dlatego idealnie nadaje się bardziej uczęszczanych miejsc. Jest również znacznie cieplejszy pod stopami można wybrać rodzaj drewna, szerokość i kolor, który pasuje do kolorystyki reszty domu czy też mebli. Niektóre popularne rodzaje drewna to dąb, klon, brzoza i sosna. Minusem podłóg z twardego drewna jest to, że koszty początkowe mogą są dość wysokie. Jednak przy należytej staranności Twoja drewniana podłoga przetrwa wiele lat. Z biegiem czasu na podłogach z drewna mogą powstawać rysy i wgniecenia podczas użytkowania. Można podłogę cyklinować, w zależności od grubości deski możliwe jest cyklinowanie 3-5 razy. Po cyklinowaniu nakłada się nowy lakier, dzięki temu podłoga będzie wyglądała jak po ułożeniu. Wiele osób decyduje się także na podłogi z winylu, które są bardzo wygodne.

Podłogi winylowe są łatwe do czyszczenia i samodzielnego układania, więc jeśli masz żyłkę majsterkowicza, można ją szybko ułożyć.

Wiele ciekawych materiałów na podłogi winylowe oferuje Greenfloor.sklep.pl. Istnieją różne rodzaje podłóg winylowych o wyglądzie drewna lub płytek. Każdy z nich ma pewien poziom wodoodporności, dzięki czemu idealnie nadają się do obszarów domu w pobliżu drzwi wejściowych. Będzie to dobry pomysł w ziemie do przedpokoju wnosimy błoto, zatem materiał który jest łatwy w czyszczeniu będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem. Winyl jest również trwały i odporny na zadrapania, zarysowania i zaplamienie, jeżeli w domu mamy zwierzęta, będzie lepszym pomysłem od tradycyjnych podłóg drewnianych. Tego rodzaju podłogi znakomicie sprawdzą się także w wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z jedzeniem, przykładowo w kuchniach lokali gastronomicznych.