Niektórzy chorzy, bardzo chętnie korzystają z gabinetów medycyny niekonwencjonalnej. Zdania na temat skuteczności metod w nich stosowanych od dawna już są bardzo podzielone. Zwłaszcza w środowisku medycznym . Niektórzy lekarze twierdzą bowiem, ze dopóki medycyna niekonwencjonalna nie szkodzi pacjentom, wszystko jest w porządku.

Gabinet z lekarzem

Są jednak takie gabinety, które całkowicie odradzają terapie farmakologiczne zapisane przez lekarzy. Namawiają chorych by odstawili leki, obiecując cudowne uzdrowienia. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest dobre. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z chorobami onkologicznymi. Lekarze alarmują, ze gdyby istniały cudowne leki, nie byłoby tak wielu chorób. Nie ma jednak takich ziół i mieszanek ziołowych, które powodują całkowite uzdrowienia. Najniebezpieczniejsze w gabinetach medycyny niekonwencjonalnej – oczywiście nie wszystkich – jest to, ze dają ludziom nadzieję. Lekarze nie maja nic przeciwko terapiom, które nie szkodzą i są prowadzone równocześnie z leczeniem farmakologiczna. Jeśli natomiast chorzy odstawiają przepisane leki, by zacząć zażywać niesprawdzone mieszanki ziołowe – rodzi to niebezpieczna dla zdrowia sytuacje. Co innego, jęli gabinety oferują masaże relaksacyjne, aromatoterapię, czy zabiegi, poprawiające urodę. Takie działanie z pewnością nie szkodzi. Podobne skutki uzyskuje się również w gabinetach i ośrodkach odnowy biologicznej. Tam zatrudniani są wysokiej klasy specjaliści, którzy na przykład opracowują programy odchudzające. Rehabilitanci to kolejny personel, który odgrywa ważną rolę w takim procesie.


Bezpieczeństwo w SPA

Ośrodki SPA w większości wypadków oferują płatne turnusy, które nie należą jednak do najtańszych. Jak mówią ich właściciele – w czasach kiedy jesteśmy wiecznie zabiegani – cieszą się jednak dużym zainteresowaniem. Czy takie zabiegi są bezpieczne? Poczytajcie na stronie http://medycyna-leki.pl. Zwłaszcza programy weekendowe, które maja poprawić nie tylko stan naszego ciała, ale i ducha. Najlepsze ośrodki SPA znajdziesz w Internecie, gdzie na stronach firm z zakupami grupowymi, możesz liczyć na zniżki.