Jeśli nie mieszkamy na poddaszu i nie ma tam niczego poza strychem to wiele osób stwierdza, że nie ma sensu dawać tam jakiegokolwiek ocieplenia.

Najczęściej stare domy takiego ocieplenia nie mają. Nie ma to oczywiście sensu i tak naprawdę sami sobie szkodzimy. Przede wszystkim ciepło, które jest zgormadzone w domu, a które przenika przez strop ucieka dalej. To, dlatego musimy palić więcej w piecu i tak naprawdę tracić pieniądze na ogrzewanie. Ogrzać oczywiście trzeba, ale wydawalibyśmy na to mniej pieniędzy niż teraz, dlatego trzeba się nad tym zastanowić. Wybierajmy, zatem takie ocieplenie, które ochroni nasze nieużytkowe poddasze przed wydostawaniem się ciepła. Sytuacja ma się jeszcze gorzej latem. Na dworze gorąco, słońce grzeje w dach, a na poddaszu kilkadziesiąt stopni Celsjusza. W takiej sytuacji wejście tam jest niebezpieczne zwłaszcza dla starszych osób, bo można zemdleć. Tam jest upał i gdyby było wykonane porządne ocielenie to sytuacja byłaby o wiele lepsza. Latem będzie chłodniej, a zimą będzie cieplej i na tym trzeba będzie polegać, bo to nam się opłaca. Oszczędzamy bardzo dużo pieniędzy nawet, jeśli wliczymy w to koszt wykonania ocieplenia poddasza.

Czym ocieplić takie poddasze nieużytkowe?

Materiałów, które można wykorzystać do ocieplenia poddasza nieużytkowe jest bardzo dużo, ale my skupiamy się na tym, co obecnie bardzo modne i co ważne spełni nasze wymagania. Tym czymś będzie pianka PUR, która jest idealnym materiałem wykorzystywanym do ocieplenia budynków. Ma idealnie parametry, które sprawią, że będziemy bardzo zadowoleni, że na to ocieplenie się zdecydowaliśmy. Musimy pamiętać, że wybierając ocieplenie poddasza nieużytkowego trzeba skupiać się nie na cenie, a na jakości. Im lepsze parametry tym dom lepiej wyizolowany, a co za tym idzie mamy z tego większe oszczędności. Pianka charakteryzuje się wytrzymałością oraz trwałością, dlatego trzeba ją wykorzystać do własnych celów, a przekonamy się, że to najlepsze ze wszystkich rozwiązań, jakie można wybrać.