Bolesność stawów jest podobna do zapalenia stawów czy sztywności porannej i może występować w wielu miejscach w ciele w różnym czasie, często występuje w stawach w obrębie ramion, nadgarstków, kolan, stóp, kości miednicy i bioder lub pleców.

Stawy to części ciała, w których spotykają się i łączą kości. Stawy pozwalają również kościom szkieletu poruszać się bez problemów. Ból stawów oznacza dyskomfort i bóle w dowolnych stawach ciała. Jest to częsta dolegliwość dotykająca osób w różnym wieku i obojga płci. Czasami bóle stawów są wynikiem choroby lub urazu. Zapalenie stawów jest również częstą przyczyną bólu stawów. Może to jednak wynikać z innych warunków lub czynników, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów czy reumatoidalne zapalenie stawów. Ból z powodu artretyzmu wynika z rozpadu chrząstki, która służy jako poduszka i amortyzator dla stawów. Reumatoidalne zapalenie stawów powoduje ból, stany zapalne i gromadzenie się płynów w stawach, gdy układ odpornościowy organizmu atakuje błonę wyściełającą stawy. Niektóre inne choroby, takie jak dna moczanowa, grypa, krzywica, przeciążenia, kontuzje, osteoporoza czy nowotwory, również mogą objawiać się bólem w stawach. Bóle stawów są często wynikiem uszkodzeń powstałych w wyniku normalnego zużycia lub starzenia organizmu.

Ponieważ z wiekiem organizm produkuje coraz mniej kolagenu potrzebnego do zdrowia i prawidłowego funkcjonowania stawów, warto rozważyć suplementację diety za pomocą tego składnika.

Pomocne może być stosowanie miejscowych środków przeciwbólowych lub przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych w celu zmniejszenia bólu, obrzęku i stanu zapalnego. Na stronie https://www.firia.pl/flexidium-400/ znajdziesz skład i recenzję nowoczesnego suplementu diety na stawy. W sprzedaży znajdziemy wiele suplementów diety zawierających w składzie kolagen, dlatego warto wybrać taki, który ma kolagen łatwo przyswajalny i jest wzbogacony w takie składniki, jak kwas hialuronowy czy witamina C, które pomagają we wchłanianiu kolagenu i pomagają zachować zdrowe stawy i kości na dłużej.