Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzimy po przekroczeniu domu czy mieszkania. Powinno być zatem maksymalnie reprezentatywne, sprawiać dobre wrażenie i zachęcać do zobaczenia kolejnych wnętrz. Warto jednak pamiętać, że urządzenie przedpokoju w bloku może być sporym wyzwaniem z uwagi m.in. na mały metraż czy sporo nieustawnych zakamarków. Jak zatem zadbać o jego aranżację, aby łączyła w sobie walory praktyczne i estetyczne? Sprawdź.

  1. Przedpokój w bloku – jasne kolory
  2. Wąski przedpokój – odpowiednie meble to podstawa
  3. Nowoczesny przedpokój w bloku – oświetlenie

Przedpokój w bloku – jasne kolory

W małym przedpokoju w bloku warto postawić na jasną kolorystykę. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – sprzyja ona optycznemu powiększeniu przestrzeni. Wielu projektantów mając do czynienia z małym metrażem wybiera biele, beże czy jasne brązy na ścianach, aby pomieszczenie wydawało się większe niż w rzeczywistości. Można także zastosować ciekawy trik z zestawieniami kontrastowymi. Węższe ściany można pomalować na ciemne kolory, z kolei szersze powierzchnie na jasne – w ten sposób uzyskujemy efekt pożądanej głębi. Warto także rozważyć wprowadzenie połyskujących okładzin ściennych lub farb o satynowym wykończeniu, które odbijając światło sztuczne lub naturalne dodają wizualnie objętości.

Wąski przedpokój – odpowiednie meble to podstawa

Bardzo ważną kwestią przy urządzaniu niewielkiego przedpokoju w bloku jest wybór jego wyposażenia. Meble do przedpokoju, w którym brakuje kilka cennych metrów kwadratowych powinien być bardzo dobrze przemyślany. Warto stawiać na rozwiązania, które są maksymalnie funkcjonalne, ale przy tym zapewnią odpowiednią estetykę we wnętrzu. Trzeba pamiętać o tym, że przedpokój jest miejscem, w którym przechowujemy nie tylko okrycia wierzchnie używane na bieżąco, ale również ubrania przeznaczone na inne pory roku. Praktycznym rozwiązaniem okazuje się np. gotowa garderoba wyposażona w pojemne szuflady bądź półki. Wiele osób zwraca także uwagę na obecność lustra – zamontowane na froncie szafki nie będzie zajmowało dodatkowej przestrzeni. Meble takie jak np. https://vivaldimeble.pl/pomieszczenia/przedpokoj/garderoba_prato_sonoma_90_cm docenią miłośnicy minimalizmu.

Nowoczesny przedpokój w bloku – oświetlenie

Kluczem do sukcesu w małym, niezbyt ustawnym przedpokoju w bloku jest nie tylko prawidłowy dobór mebli i materiałów wykończeniowych, ale także sztucznego oświetlenia. Im więcej światła, tym lepiej, dlatego oprócz głównej lampy sufitowej warto zastosować także lampki punktowe. Światło stanie się bardziej rozproszone, na czym zyska metraż przedpokoju – będzie wydawał się optycznie większy.