Wybór podłogi może być bardzo trudnym i frustrującym zajęciem, a przeważnie oferta producentów jest bardzo bogata i różnorodna. Powiedzmy sobie otwarcie – podłoga w naszym domu powinna być przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna oraz powinna pasować do naszego gustu. Dlatego zawsze dobrym rozwiązaniem jest zasięgniecie pomocy u specjalisty zajmującego się projektowaniem wnętrz bądź u doradcy w sklepie oferującym interesujące nas pozycje.

Jednak nie każdy może skorzystać z usług szczególnie tej pierwszej osoby, dlatego wyciągamy pomocną dłoń w Waszą stronę.

Przeważnie większość osób stojąca przed wyborem odpowiedniej podłogi zastanawia się nad jej rodzajem. Do dyspozycji mamy oczywiście podłogę drewniana, która jest wyrazem piękna i trwałości, jednak przy coraz uboższych zasobach tego surowca staje się też coraz droższa. W wyniku tej sytuacji producenci podłóg coraz częściej sięgają po inne rozwiązania. Prym wiodą panele podłogowe.

Panele. Produkt zaprojektowany i wykonany z ideą stworzenia alternatywy dla drewna. Panele podłogowe z rynkiem zaznajomiły się już bardzo dobrze, ale mimo to są nadal udoskonalane. Stanowią imitację drewna, lecz nie posiadają jego wad. Do wyboru mamy szeroką gamę modeli, a do ich produkcji coraz częściej wykorzystuje się różnego rodzaju drewno, w celu podniesienia ich atrakcyjności. Obecnie na znaczeniu zyskują egzemplarze wykonane ze starego drewna, których zamysł polega na nadaniu im charakteru podłogi drewnianej w starych domostwach.

Nie tylko rodzaj wykorzystanego drewna jest czynnikiem rozróżniającym dostępne na rynku panele podłogowe. Producenci wychodzą w naszą stronę z różnymi propozycjami, i tak w ofercie większości firm możemy znaleźć panele pasujące do kuchni lub dedykowane pod ogrzewanie podłogowe. Czynnikiem rozróżniającym poszczególne asortymenty pomiędzy sobą, poza trwałością jest oczywiście cena.

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup paneli musimy pamiętać o tym, iż jest to inwestycja na lata, dlatego przy ich wyborze warto zadbać o ich odpowiednią grubość i idącą za tym trwałość oraz komfort ich użytkowania. Na rynku dostępne są modele różnej grubości i o różnej klasie ścieralności począwszy od AC3, czyli panele najbardziej podatne na uszkodzenia do modeli najwyżej klasy – AC5.

Wraz ze wzrostem popularności ogrzewania podłogowego, wzrosło również zapotrzebowanie na panele dedykowane pod taki system. Zazwyczaj stosuje się panele laminowane, które cechują się grubością i gęstością umożliwiającą sprawne przenikanie ciepła.

Producentów paneli podłogowych na rynku jest wielu, lecz przed ostateczną decyzją warto zapoznać się z ofertą danego salonu bądź salonu. Z pewnością interesującą pozycję stanowią panele podłogowe oferowane przez firmę https://decolan.pl z Gdańska. Ze względu na jakość wykonania świetnie nadają się do stosowania pod ogrzewanie podłogowe. W ofercie firmy znajdziemy panele wykonane z różnego rodzaju drewna i różnej grubości. Tutaj: https://decolan.pl/panele-podlogowe,23,pl.html, mamy możliwość zapoznania się z oferta paneli podłogowych, które znalazły ‘swoje miejsce’ w wielu mieszkaniach na terenie Gdańska, Gdyni oraz Trójmiasta. To idealna propozycja dla osób ceniących sobie dobrą jakościową i atrakcyjną cenowo podłogę. A ta bywa bardzo zróżnicowana.

Ile zapłaciły za panele do naszego domu lub mieszkania? Prawdę mówiąc tyle ile chcemy. Producenci podają cenę paneli podłogowych za m2. Rozpiętość cen jest duża i możemy znaleźć modele zarówno za 15 zł jak i za 250 zł/m2. Wszystko rozbija się o rodzaj paneli i to z jakiego materiału są wykonane, grubości warstwy powierzchownej, systemu łączenia i oczywiście wielkości pomieszczenia, które panelami chcemy wypełnić.