Nasz dom pod Warszawą. Przestrzeń, o metrażu nieprzekraczającym 100m2, którą trzeba umiejętnie wykorzystać i zaprojektować. W tym celu warto zastosować kilka trików, które pozwolą nam stworzyć piękne i komfortowe miejsce do życia w zaciszu naszych czterech ścian. Należy pamiętać, że mały dom nie oznacza, iż, na co dzień będziemy mieć do czynienia z ciasnotą i brakiem wystarczającego komfortu. Kierując się wskazówkami architektów i dekoratorów wnętrz można zorganizować przestrzeń, dzięki której nasz dom stanie się nie tylko bardziej funkcjonalny, ale również będzie wydawał się większy niż jest w rzeczywistości.


WARTO PLANOWAĆ Z POMYSŁEM

Istnieje kilka trików, których przestrzeganie powiększy przestrzeń nawet wewnątrz niewielkiego domu. Starajmy się wyeliminować jak największą ilość schodów i korytarzy, gdyż zabierają one cenną powierzchnię. Projektując schody skupmy się na rozwiązaniach, które umożliwią na wyprowadzenie ich bezpośrednio do powierzchni użytkowych jak np. salon, bez konieczności montowania ich w klatce schodowej. Otwarte przestrzenie to rewelacyjne rozwiązanie, które powoli nam na optyczne powiększenie wnętrza. Połączenie kuchni, jadalni i salonu w open space sprawi, że strefa dzienna będzie wydawała się większa, niż jest w rzeczywistości. Pamiętajmy, że małe wnętrza preferują minimalizm – im mniej mebli i przedmiotów, tym większy będzie wydawał się nam nasz salon.

JASNE KOLORY

Małe wnętrza preferują jasne barwy. Z koli ciemne, intensywne powierzchnie i elementy wystroju przyciągają nasz wzrok i powodują optycznie pomniejszenie pomieszczenia, dlatego powinniśmy ich unikać w naszym niewielkim domu. Kolory jasne takie jak biel, szarość oraz beże dzięki zjawisku odbijania światła dziennego sprawiają, że pomieszczenia są lepiej doświetlone. Innym sposobem na wizualne powiększenie naszego wnętrza jest zastosowanie płytek mniejszych rozmiarów na podłogi i ściany.

KOMFORT NA PODDASZU

Poddasze użytkowe to osobista część każdego z domowników, w której przeważnie decydujemy się na zamontowanie sypialni i pokojów dla dzieci. Często na poddaszu decydujemy się na wykonanie drugiej łazienki. Aranżacja łazienki nie należy do najprostszych operacji ze względu na brak odpowiedniej ilości miejsca. Dlatego przed decyzją o naszej łazience, warto przejrzeć materiały lub poradzić się doradcy. Umożliwi to nam stworzenie łazienki, która będzie estetyczna i funkcjonalna. Decydując się na zamontowanie łazienki, pamiętajmy, że montując brodzik na poddaszu, prawdopodobnie będziemy zmuszeni korzystać z innych metod, urządzając np. spływ liniowy w naszej podłodze, który notabene coraz mocniej zyskuje na popularności.

NASZA EKIPA

Załóżmy, że projekt domu wraz z zaplanowaniem wykończenia wnętrza mamy za sobą. W tym miejscu rodzi się pytanie, na ile chcemy, aby nasz dom był zgodny z projektem i na jakości jakiej pracy zależy nam najbardziej. Przypuśćmy, że rozmawiamy o firmach świadczących usługi remontowe i budowlane w Warszawie. Jest ich, co najmniej wiele. Niestety nie każdy fachowiec i nie każda firma jest warta uwagi. Jakiś czas temu natrafiliśmy na stronę internetową firmy: https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl. Firma zajmuje się również wsparciem w wykończeniu wnętrz, i z pewnością warto z tego typu usług skorzystać: https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/cennik