Każda mama chce podarować swojemu dziecku to, co dla niego najlepsze. Szczególnie w pierwszych miesiącach życia, gdy potrzebuje ono szczególnego poczucia. bezpieczeństwa i ochrony. Przygotowanie wyprawki nie jest prostą sprawą – wyprawa po kocyk może skończyć się wielogodzinnym poszukiwaniem tego idealnego, bo wybór jest ogromny – kupić dwa czy wystarczy jeden, gruby czy cienki, kocyk bawełniany czy lepszy będzie polarowy? Tkany ręcznie, z bawełny minky, z muślinu, a może ekologiczny? To tylko część dylematów związanych z wyborem kocyka, które pojawią się w głowie przyszłej mamy.

kocyk mulinek bambus czy bawełna

Kocyki bawełniane czy bambusowe?

Ponieważ zmienia się świadomość ekologiczna całego społeczeństwa, świeżo upieczone mamy w pierwszej kolejności poszukują produktów, które są bezpieczne dla dziecka oraz dla środowiska naturalnego. Moda na tkaniny z włókien pochodzących od roślin naturalnie występujących w przyrodzie, nie wzięła się znikąd. Zarówno bawełna, jak i bambus mają właściwości antyalergiczne (to bardzo ważne na tym etapie życia!), zapewniają dziecku właściwy komfort cieplny – dzięki dostępowi do powietrza, skóra się nie poci, nie przegrzewa, nie ulega podrażnieniom.
Oba rodzaje kocyków są bardzo ładne – są dostępne w tych samych rozmiarach (80×100), w tych samych kolorach, oba są miłe, gładkie i przyjemne w dotyku. W ofercie Mulinek każdy kocyk bawełniany dla niemowląt, podobnie jak bambusowy opatrzony jest certyfikatem OEKO-TEX – to gwarancja, że dołożono wszelkich starań, by produkt był bezpieczny (także te farbowane) i spełniał wymogi produktów najwyższej jakości. To bardzo ważne, ponieważ wielu producentów reklamuje swoje produkty z bambusa czy bawełny jako ekologiczne, a nie do końca jest to prawda (np. podczas produkcji tkanin stosowane są środki wybielające).

kocyki bawełniane śpij kochanie mulinek

Który kocyk wybrać?

Kocyk bambusowy ma delikatny połysk, co nadaje mu eleganckiego wyglądu, natomiast kocyk bawełniany jest bardzo elastyczny, co pozwala na różne sposoby okrywania malucha. To trudny wybór. Więc najlepiej mieć dwa.

100 procent koc bambusowy mulinek

Mulinek

marka Mulinek

Facebook: https://www.facebook.com/MulinekOfficial/
Instagram: https://www.instagram.com/mulinek_pl/