Najprawdopodobniej wiele osób nie myśli o odpowiedniej izolacji na swoim strychu, a być może nawet nie ma jej w swoim domu.

Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że słabo ocieplony dach w domu może nas kosztować sporo pieniędzy w postaci wyższych rachunków za energię. Dzieje się tak, ponieważ dachy mają duże powierzchnie, z których może uciekać ciepło z całego domu, więc musimy zużywać więcej energii na ogrzanie pomieszczeń.

Dobrze ocieplony dom to niższe rachunki za ogrzewanie

Ocieplanie i izolacja poddaszy sprawi, że dom będzie bardziej energooszczędny

Jeżeli nie masz odpowiednio ocieplonego i zaizolowanego poddasza, sprawia to, że w domu panuje przeciąg i chłód, a może to wpływać na każde pomieszczenie w domu. Ocieplenie poddasza sprawi, że twój dom będzie bardziej komfortowy, ponieważ w zimie będzie ci cieplej, a latem chłodniej. Ponadto, wymieniając starą izolację lub instalując nową na jeszcze niedokończonym poddaszu, w dłuższej perspektywie zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach za chłodzenie i ogrzewanie całego domu. Z pewnością taka inwestycja będzie korzystna dla każdego, kto chce zaoszczędzić nieco pieniędzy, ale cieszyć się komfortową temperaturą w domu.

Twój dom może zyskać na ociepleniu dachu o każdej porze roku. Odpowiednia izolacja i ocieplenie poddasza z pewnością będzie mieć duży wpływ na komfort twojego domu. Dzieje się tak, ponieważ ciepłe powietrze się przemieszcza, uciekając z pomieszczeń zimą, a przedostając się do wnętrza latem. Odpowiednia izolacja dachu, ścian, piwnicy i stropów ogranicza ten przepływ powietrza, dzięki czemu nie zużywasz tyle energii potrzebnej na ogrzewanie i chłodzenie swojego domu. Szacuje się, że nawet 40 procent kosztów ogrzewania domu to przecieki powietrza przez sufity, podłogi i ściany. Tak więc, jeśli ograniczysz przecieki powietrza w domu, możesz znacznie obniżyć koszty jego użytkowania.

Dobrze wykonane ocieplanie i izolacja poddaszy to nie tylko ciepły dom, ale również ograniczenie wilgoci i kondensacja pary. Dzięki temu powietrze w naszym domu jest zdrowe, ale także nie będziemy mieli problemów z powstawaniem pleśni czy grzyba na ścianach i sufitach.