Powszechnie wiadomo, że marihuana jest nielegalna na terenie naszego kraju.

Jednak jej uprawa została zalegalizowana w Czechach oraz Holandii, trzeba jednak pamiętać że możemy na własny użytek hodować tylko pięć roślin. Oczywiście trzeba właściwie zadbać o wszystkie warunki niezbędne do prawidłowego wzrostu rośliny.

Jak hodować marihuanę w warunkach domowych?

Specjalistyczna hodowla hydroponiczna marihuany

Aby hodować nasiona marihuany przede wszystkim potrzebujemy bardzo dużej donicy, która to zmieści w sobie pojemność niemal dwudziestu litrów. Dodatkowo, aby hodować konopie najlepiej umieścić roślinę w miejscu nasłonecznionym, ponieważ aby rosnąć potrzebuje ona dostępu do promieni słonecznych. W pierwszej kolejności, jeżeli chcesz hodować nasiona marihuany napełnij całą doniczkę ziemią. Ziemia powinna być stosunkowo wilgotna, ale także powinna być w znacznej mierze oczyszczona z robaków oraz pestycydów. Nasiona należy umieścić na głębokości półtora centymetra, zaś do tego celu najbardziej wskazana jest ziemia wilgotna. Trzeba posiadać nieco większą ilość nasion, ponieważ najprawdopodobniej zdarzy się tak, że nie wszystkie wykiełkują. Aby roślina doskonale rosła należy regularnie ją podlewać.

Obecnie istnieją różnego rodzaju systemy które umożliwiają hodowlę hydroponiczną, w tym przypadku będziemy wszystkie składniki odżywcze dla rośliny dostarczali poprzez wodę. Możemy skorzystać z całego systemu doniczek które będą połączone ze sobą, będą to połączenia ze specjalnych wężyków, które będą podawały wodę do kolejnych doniczek. Oczywiście w tym przypadku możemy także wyposażyć cały system w odpowiednią pompę, gdzie woda z odpowiednimi nawozami będzie cyrklowała w obiegu.

Coraz więcej sklepów oferuje akcesoria dzięki którym możliwa jest hodowla hydroponiczna marihuany. Oczywiście musimy zadbać nie tylko o sam system doniczki, wężyki ale także o odpowiednie nawozy. Z pewnością dobranie odpowiednich środków pozwoli na uzyskanie oczekiwanych rezultatów, wysokich plonów. Duży wpływ naturalnie będzie miało dobranie właściwego oświetlenia, w wypadku stosujemy lampy o wysokiej mocy, różnego rodzaju żarówki zamontowane pod odbłyśnikami które będą zapewniały roślinie maksymalną ilość światła.