Jedną z najbardziej znanych nowości wprowadzonych przez technologię LED są panele i taśmy LED.

Do dziś wielu klientów uważa stosowanie tych produktów za prawdziwą esencję zastosowania technologii LED w oświetleniu. Szeroka gama produktów dotycząca rodzaju diod LED, liczby diod LED na 1 metr, koloru diod LED (wielokolorowych lub jednokolorowych), napięcia (są taśmy 12V lub 230V) sprawia, że liczba możliwości stosowania jest ogromna. Bardzo popularne kolorowe taśmy przekształcają nasze domowe wnętrza z całą paletą intensywnych kolorów. Zastosowanie dedykowanych kontrolerów pozwala uzyskać kolory w zależności od naszego nastroju i wyobraźni oraz potrzeb. Oczywiście, zgodnie ze starym przysłowiem, apetyt rośnie z jedzeniem, a także z naszymi potrzebami, jednak oferta produktów ledowych z pewnością nie pozostaje w tyle. Bez żarników lub szklanej obudowy diody LED są odporne na pękanie i w dużej mierze odporne na wibracje i inne uderzenia. Tradycyjne oświetlenie jest zwykle zawarte w szklanej lub kwarcowej obudowie, która może być podatna na stłuczenie. Z drugiej strony diody LED zwykle nie używają żadnego szkła, zamiast tego są montowane na płytce drukowanej i połączone lutowanymi przewodami, które mogą być podatne na bezpośrednie uderzenie, ale nie bardziej niż telefony komórkowe i inne podobne małe urządzenia elektroniczne.

Większość lamp fluorescencyjnych i halogenowych nie zapewnia pełnej jasności od momentu ich włączenia, a wiele z nich wymaga trzech minut lub więcej, aby osiągnąć maksymalną moc świetlną.

Diody LED zapalają się jednak ze 100-procentową jasnością niemal natychmiast i bez zbędnych opóźnień. Może to być korzystne po awarii zasilania lub w dowolnym momencie, gdy pracownicy otwierają budynek we wczesnych godzinach porannych, gdy na zewnątrz jest jeszcze ciemno. Tradycyjne źródła światła mają zwykle krótszą żywotność, im częściej są włączane i wyłączane, podczas gdy na panel led nie ma wpływu szybkie przełączanie. Oprócz migających wyświetlaczy światła ta funkcja sprawia, że diody LED dobrze nadają się do stosowania z czujnikami obecności lub czujnikami światła dziennego.