Jednym z bardzo fajnych miejsc na Ukrainie jest Lwów. W tym mieście można zobaczyć naprawdę bardzo wiele interesujących i ciekawych atrakcji. Wielu polaków lubi to miejsce nie tylko ze względu na historię, ale także ze względu na fakt, że kiedyś te obszary należały do Polski. W związku z tym wycieczki do Lwowa są naprawdę bardzo popularne wśród polaków.

Co trzeba zobaczyć udając się do Lwowa?

Istnieje wiele ciekawych atrakcji, które trzeba zobaczyć będąc we Lwowie. Postaramy się zaprezentować te najważniejsze, które powinny przekonać każdego do odwiedzenia tego pięknego miejsca.
– Lwowski rynek – to jedno z centralnych miejsc Lwowa. Otoczony jest 44 pięknymi kamienicami, które wykonane są w różnych stylach architektonicznych. Pokazuje to naprawdę świetną historię tego miasta. Najważniejszymi budynkami są: kamienica Bandinellich, renesansowe Włoskie Podwórko, kamienica Królewska czy też Czarna Kamienica.
– Ratusz miejski – Jest to kolejne miejsce, które warto obejrzeć. W tym miejscu znajduje się także 60 metrowa wieża ratusza zapewniająca doskonały widok na całe miasto.
– Katedra Łacińska – Jest to jeden z najstarszych kościołów znajdujących się we Lwowie. Jej budowa została rozpoczęta w XIV wieku, jednak trwała przeszło 100 lat. Dzięki temu w jej wnętrzu można zobaczyć bardzo wiele różnych stylów architektonicznych. Jeśli chodzi o otoczenie kościoła to znajduje się wiele bardzo ciekawych kaplic.

Oczywiście we Lwowie jest wiele innych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Wśród nich wyróżnić można między innymi Sobór świętego Jura, Park Iwana Franki czy też Cmentarz Łyczakowski. Jeśli chce się zainwestować w wycieczki do Lwowa dobrze by było wybrać właśnie taką, która pozwala na obejrzenie tego rodzaju rzeczy. Zawsze warto dopytać się co w danym czasie będzie można zobaczyć, gdzie się udać i czy wycieczka obejmuje także zobaczenie najbardziej ciekawych i interesujących miejsc. Zawsze warto dowiedzieć się przed zakupieniem wycieczki czy będzie można zobaczyć to co się chce. Dzięki temu na pewno nie będzie się nie zadowolonym z wykupionej wycieczki. Warto wybierać mądrze, więcej na http://www.kresy.com/.