W dzisiejszych czasach można zaobserwować znaczący rozwój branży transportowej, w której wielu przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie swojej działalności.

Spore ich grono korzysta ze specjalistycznych pojazdów typu bus przeznaczonych do wykonywania różnych zleceń o charakterze transportowym. Nic w tym dziwnego, ponieważ taka forma działalności jest obecnie bardzo dochodowa i pozwala na wykonywanie wielu zleceń obejmujących obszary lokalne, teren całej Polski, a nawet Unii Europejskiej i innych krajów Europy.

Certyfikat kompetencji zawodowych – co warto o nim wiedzieć?

Podstawowe informacje na temat CKZ

Bardzo ważnym dokumentem wymaganym od przedsiębiorców działających w branży transportowej jako firmy wykorzystujące pojazdy typu bus, jest specjalny Certyfikat Kompetencji Zawodowych znany jako CKZ. Dokument ten jest absolutnie niezbędny do prowadzenia działalności w transporcie drogowym. Jest to potwierdzenie posiadania wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do prowadzenia firmy transportowej. Po jego uzyskaniu możliwe jest staranie się o uzyskanie licencji na transport czy też tak zwanej licencji na busy.

Na podstawie powyższych informacji można stwierdzić, że CKZ jest niezbędnym dokumentem u każdego przedsiębiorcy, który chce prowadzić działalność transportową o charakterze zarobkowym, zarówno w przypadku transportu krajowego, jak również zagranicznego. Uzyskanie takiego certyfikatu jest dość złożone i czasochłonne. Konieczne jest bowiem zaliczenie specjalnego egzaminu, do którego trzeba się odpowiednio przygotować i go opłacić. Istnieje jednak pewna alternatywa dla takich opcji.

Wspomnianą wyżej alternatywą są oferty firm, takich jak na przykład https://dlatransportu.com/oc-przewoznika-oc-spedytora/. Takie przedsiębiorstwa zatrudniają wielu fachowców posiadających wspomniany wyżej certyfikat. W ramach usługi użyczenia certyfikatu tacy fachowcy są przypisywani do firmy jako ich pracownicy, współwłaściciele lub osoby zarządzające. Dzięki temu wszelkie niezbędne formalności można załatwiać w krótkim czasie oraz bez konieczności brania udziału w egzaminach.