Jedną z najpopularniejszych roślin domowych jest paproć, jest to roślina, która może być piękną dekoracją wnętrz, często znajdziemy ją także w biurach.

Dużą zaletą paproci jest ich różnorodność, możemy wybrać bardzo ciekawe gatunki, paprocie o różnym kształcie liści. Wiele odmian paproci nie potrzebuje dużego nasłonecznienia, zatem mogą dobrze rozwijać się w pomieszczeniach, dodatkowo nie wymagają dużej ilości wody.

Jakich warunków wymagają paprocie?

Paprocie często występują w lasach, gdzie panują warunki wilgotne, panuje także zacienienie. W domu lub też w biurze możemy postawić je w dowolnym mniej nasłonecznionym miejscu, rośliny te będą dobrze się rozwijały. Należy zadbać o systematyczne podlewanie, są to rośliny, które będą reagowały na zbyt suche podłoże. Paprocie bardzo dobrze rozwijają się w warunkach pokojowych w temperaturze 20-23 stopni Celsjusza, w okresie zimowym, kiedy powietrze jest suche, należy zadbać o dodatkowe nawilżenie roślin, możemy spryskiwać je wodą. Dlatego też powinniśmy ustawiać paprocie z dala od kaloryfera czy też innych punktów cieplnych.

Paprocie możemy ustawić na oknie północnym lub też wschodnim, lub też w miejscu, gdzie nie będą miały bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi. Glebę możemy nawozić specjalnym nawozem do paproci raz na dwa lub trzy tygodnie. W okresie zimowym nawożenie nie jest zalecane. Duże liście powodują, że paprocie oddają dużej ilości wody, warto zadbać o to, aby gleba była wilgotna, dodatkowo paprocie dobrze rozwijają się w pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgotność, zatem możemy postawić je także w łazience.

Różne odmiany paproci możemy zakupić na stronie https://plantihouse.pl/pl/c/Paprotki/64, możemy także znaleźć tam wiele informacji na temat uprawy. Paprocie świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach biurowych, możemy wybrać bardzo ciekawe odmiany o nietypowych kształtach liści. Dostępne są odmiany paproci, które rosną w lasach australijskich, odmiany z całego świata, które będą doskonałą ozdobą naszego domu.