Trend ekologiczny jest coraz częściej wprowadzany, gdyż nie starzeje się i nie przemija tak szybko, jak inne nowoczesne aranżacje wnętrz.

Warto zaprzyjaźnić się z drewnem, prawdziwą wełną, lnem. Uroda tych naturalnych składników w urządzaniu wnętrza jest ponadczasowa i pasuje do wszystkiego. Chwile odpoczynku są bardzo ważne, powinniśmy spędzać je w przytulnej atmosferze. To zapewni nam styl ekologiczny, który zakłada naturalne materiały w ich naturalnych odcieniach. Zaletą tego stylu jest to, że wystrzega się on, jak ognia barwników i sztucznych detergentów. Naturalne są złamane odcienie bieli, naturalna jest szarość, ale te barwy tworzą chłodny klimat. Warto wtedy zaakcentować drobiazgi pastelowym kolorem. Jednak niektóre naturalne materiały są sztywne i szorstkie. Przełamać można to odrobiną bawełny. Idealny jest też len, doskonale komponuje się z oryginalną i niefarbowaną wełną. Zastanowić się można, jakie meble pasują do tego wystroju? Przede wszystkim drewniane w bardzo proste w formie. W jakim stylu urządzić nasz dom?

Z drewnem mebli i naturalnymi materiałami idealnie komponują się lekkie wzory w pastelowym różu, inspirowane przyrodą.

Warto zadbać też o oprawę stołu podczas uroczystości. Bezkonkurencyjny jest biały obrus z cienkiego płótna, ale głębię tworzą dodatki. Len jest doskonały na serwetki, serwety. Biała zastawa stołowa jest pełna prostoty i elegancji. Natura jest także piękna w oknie, len nadaje się do ich dekorowania mimo że wydaje się nam sztywny. Kiedy chcemy zastosować płótno zdobione nadrukiem, warto zastosować delikatny deseń, na przykład gałązki. Zasłony powinny być pastelowe, żeby wpadało przez nie więcej światła. Powiększy to optycznie pokój. Do trendu ekologicznego nadają się babcine robione poduszki. Kiedy nie do końca wiemy jaki efekt chcemy uzyskać w naszym domu czy też mieszkaniu z pomocą przyjdzie nam architekt wnętrz Białystok. Może przykładowo jak podzielić większe pomieszczenia, lub też jak najlepiej połączyć nasz salon z kuchnią. Dzięki temu będziemy mogli lepiej dopasować naszą przestrzeń życiową. Często można także sprawić że nasz dom będzie bardziej doświetlony.