Historia zatoczyła koło i płyty winylowe znowu wracają do łask. Wiele osób takie płyty ma gdzie pochowane i tak naprawdę niszczeją. Szkoda ich, bo to historia i to coś naprawdę bardzo ważnego, dlatego warto byłoby się zainteresować sprzedażą takich płyt.

Jeszcze kilka lat temu takie płyty nie miały żadnej wartości, bo ludzie zachłysnęli się tym, co nowe i to, co stare przestało ich interesować. Dzisiaj wszystko się zmienia, dlatego nie ma się, co dziwić, że można sprzedawać płyty i to za całkiem duże pieniądze. Oczywiście nie wszystkie płyty są skupowane tak chętnie. Najchętniej kupowane są płyty winylowe czarne. Sam kolor to jedno, a zawartość płyty to drugie. Liczy się to, jaki gatunek muzyczny się tam znajduje. Jeśli to płyty związane z polskim jazzem albo czy muzyka alternatywna to zainteresowanie takimi płytami jest naprawdę bardzo duże. Ludzie szukają takich płyt i chcą ich słuchać, dlatego naszym zadaniem jest znalezienie kogoś, kto będzie nimi zainteresowany, a wtedy dowiemy się ile jest warte to, co posiadamy. Im bardziej wartościowe mamy płyty winylowe tym więcej będzie można na tym zarobić.


Gdzie można będzie sprzedać nasze stare winylowe płyty?

Można próbować sprzedawać na różnych aukcjach, ale na tym trzeba się znać. W jaki sposób wycenić płyty? Na tym też się nie znamy, dlatego dla nas lepszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z antykwariatem, który zajmuje się skupem starych winylowych płyt. Tam pracują specjaliści, którzy są w stanie sprawdzić płyty i wycenić nam je. Na pewno na tym zyskamy bardzo dużo, dlatego warto się do nich zgłosić. Im więcej na transakcji zyskamy tym lepiej będzie dla nas, dlatego znajdźmy skup płyt winylowych i przekonamy się jak to wszystko wygląda. Przekonamy się, że zainteresowanie takimi płytami jest ogromne i że warto było się zgłosić do antykwariatu, który wyceni nam naszą kolekcję, a jak cena będzie dla nas satysfakcjonująca to będzie można ją sprzedać. To my decydujemy czy sprzedajemy nasze płyty winylowe czy nie.