Jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie domu jest niezawodny system monitoringu.

Mało osób zdaje sobie sprawę jednak z tego, że system ten składa się nie tylko z wysokiej jakości kamer, ale również z rejestratora. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na który rejestrator IP PoE warto postawić w pierwszej kolejności.

 

Co warto wiedzieć?

Oryginalne rejestratory IP PoE https://zintronic.pl/rejestratory/rejestratory-ip-poe to specjalne urządzenia wyposażone w klasyczne porty Ethernet. Tego typu sprzęt przeznaczony jest do sprawnej obsługi bardzo dużej ilości strumieni danych nowoczesnych kamer PoE. W dzisiejszych czasach rejestratory wykorzystywane są przede wszystkim do archiwizowania danych z kamer sieciowych IP. Aby wybrać dobry rejestrator w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na typ obudowy. Na rynku dostępne są tradycyjne obudowy, RACK i SMART. Wybór konkretnego modelu w dużej mierze zależy od warunków, w których przyjdzie pracować rejestratorom. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest sposób zasilania. Do wyboru jest nie tylko tradycyjne zasilanie, ale również zasilanie przy użyciu specjalnego kabla sieciowego. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z tzw. zasilaniem PoE.

Na co zwrócić uwagę?

Przeglądając dostępne na rynku rejestratory IP PoE warto zwrócić uwagę na liczbę portów, ilość dostępnych dysków, czy też na standard kodowania. Kolejnymi elementami na które warto zwrócić uwagę jest ilość strumieni, wymiar samego urządzenia oraz wejścia alarmowe. Warto wspomnieć również o tym, że nie wszystkie rejestratory IP PoE obsługują RAID. Osoby, które nie znają się na sprzęcie IT, powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

 

Gdzie można kupić porządne rejestratory IP PoE?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście dokonanie zakupu w sprawdzonych sklepie, który oferuje fachowe doradztwo, bezproblemowe zwroty i pełną gwarancję na zakupiony sprzęt. Uważać należy na tani sprzęt od mało znanych producentów, który bardzo często sprzedawany jest na aukcjach internetowych.