Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecku niczego nie brakowało. Dba o jego wygląd, ubranie, zaspokaja wszystkie potrzeby i te duże i te małe. Z tego względu pokój dla dziecka musi być również wyjątkowy. Powinny znaleźć się w nim ulubione zabawki, dodatki oraz oczywiście bezpieczne i komfortowe meble. Pokój dla dziecka jest jego twierdzą, miejscem do nauki, zabawy i wypoczynku. To w nim nasza pociecha będzie spędzać większość czasu z tego względu dobrze jak będzie urządzony w taki sposób, aby dziecko czuło się w nim bezpiecznie. Na co więc zwracać uwagę podczas projektowania pokoju dla dziecka?

Pierwszy projekt pokoju dla pociechy

Rozpoczynając przygodę z aranżacją przestrzeni dla dziecka dobrze najpierw przygotować projekt wstępny. Pomóc nam mogą przykładowe aranżacje wykonywane przez projektantów mebli. W tym celu możemy wybrać się do salonu meblowego lub poszukać inspiracji w internecie.

W pokoju z pewnością musi znaleźć się łóżko oraz biurko wraz z szafą i regałem bądź witryną. Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie łóżka „domu”. Taki model możemy znaleźć w kolekcji PICOLO oferowanej przez producenta Szynaka Meble. Łóżko posiadające stelaż przypominający dach domu może posłużyć, jako konstrukcja do przykrycia kocem. Jest to ciekawy pomysł na zabawę dla małego dziecka. Co więcej kolekcja PICOLO posiada uniwersalne kolory, więc bez problemu dopasujemy ją do różnych wnętrz oraz przypodobają się większości domowników.

A może coś bardziej poważnego

Jeżeli planujemy urządzić pokój dla starszego dziecka to lepiej postawić na jednobarwne meble o prostych kształtach. Starsze pociechy są już bardziej poważne i chcą też być tak traktowane. Biorą to po uwagę dobrym wyborem może okazać się kolekcja SELENE. Są to meble nowoczesne do przestronnego wnętrza. Biały kolor oraz wysoki połysk nadaje kolekcji niebanalnego charakteru i daje szerokie spektrum możliwości, co do aranżacji. Wkomponowane uchwyty sprawiają wrażenie modernistycznego designu, który z pewnością przypadnie do gustu dorastającej młodzieży. Kolekcja SELENE oferuje komody, witryny, biurka, łóżka oraz wiele więcej mebli, które można dowolnie dopasowywać do potrzeb oraz upodobań.

Zapytaj dziecko, co mu się podoba

Przygotowując pokój dla starszego dziecka dobrze jest zapytać je o zdanie. Wtedy otrzymamy kompleksowy zestaw wskazówek, które powinny nas nakierować na to, co warto kupić, aby nasz podopieczny był zadowolony. Aby ułatwić podejmowanie decyzji naszemu dziecku można razem z nim pooglądać kilka aranżacji. Dziecko może nie wiedzieć jak szeroką gamę mebli ma do dyspozycji a przykładowe projekty na pewno ułatwią wybór.

Podobna sytuacja występuje przy doborze dodatków. Lepiej dać dziecku wolną rękę i pełnić rolę doradcy. Takie podejście da dużo radości podopiecznemu a nam pewność, że zakupione rzeczy będą przydatne, praktyczne oraz pokryją w pełni zapotrzebowanie dziecka.

Najważniejsze jednak przy zakupie mebli do pokoju dziecka to zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagi. Łatwo przesadzić i wydać niepotrzebnie pieniądze na rzeczy, które nie spełnią swojego zadania. Tylko przemyślane zakupy sprawią, że będziemy zadowoleni z finalnego efektu a także z radości naszego dziecka, a to przecież jest najważniejsze.