Jeśli ktokolwiek wysyłamy kiedyś coś firmą kurierską albo zamawiał coś do domu to zapewne otrzymaliśmy taką folią kopertę? To są właśnie te słynne foliopaki, które mają naprawdę bardzo dużo zalet.

Zwykła koperta jest słaba, dlatego zastąpiono ją specjalnymi kopertami z bardzo wytrzymałej folii. Zalet tej folii jest bardzo dużo. Na pewno nikt nie zajrzy do środka. Folia jest nieprzeczysta nawet, jeśli zaczniemy patrzeć pod światło, co tam jest to nic nie zobaczymy. Warstwa zewnętrzna jest biała, dzięki czemu dobrze na niej widać nalepioną kartę z adresem. Środek najczęściej jest czarny, dlatego nie przepuszcza do środka światła. Jeśli zależy nam na bezpiecznym przesyłaniu paczek to foliopaki idealnie się do tego nadają.

Jest to tania koperta, ale dająca nam gwarancje, że to, co się w niej znajduje jest całkowicie bezpieczne. Nie da się dostać do środka bez rezerwowania folii, a to też nie jest wcale takie łatwe. Trzeba się sporo namęczyć i jeśli widzimy, że folia została uszkodzona to wiemy, że ktoś próbował sprawdzić, co w przesyłce jest i jej po prostu nie bierzemy. To bardzo proste rozwiązanie jest bardzo popularne i nie ma się, co dziwić, bo obecnie nie ma nic lepszego do pakowania.

Foliopaki – wybieramy rozmiar

Wybór rozmiarów jest naprawę bardzo duży. Można spakować mniejsze i większe przedmioty. Najmniejszy z foliopaków ma rozmiar 300×350 mm, ale największy to już 800x700mm. To bardzo duża koperta, dlatego bez problemów zmieścimy w niej większe przedmioty. Każda z nich jest bardzo wytrzymała, dlatego nie trzeba się bać o jej przypadkowe rozerwanie. Bez rozcinania się nie obędzie, jeśli chcemy zajrzeć do środka. Wybierając oryginalne foliopaki jesteśmy spokojni o ich jakość. Trzeba wybierać coś, co oferuje firma, która się na tym zna. Istotna będzie grubość samej folii, z której koperta jest wykonana. To wszystko przed zakupem sprawdzamy, wtedy wiemy, że to na pewno jest dokładnie to, czego szukamy do pakowania przedmiotów. Niska cena i wysoka wytrzymałość to tylko niektóre z zaletę foliopaków.