W placówkach służby zdrowia nie może zabraknąć specjalistycznego wyposażenia, będą to przykładowo aparaty USG które będą służyły do wykonywania zdjęć naszych organów, co pozwoli na odpowiednią diagnozę i podjęcie leczenia.

Warto zwrócić uwagę iż ważnym elementem każdego aparatu USG jest głowica która wysyła fale które odbijając się od naszych narządów tworzą obraz. Oczywiście im obraz jest dokładniejszy tym lekarz może łatwiej oraz szybciej postawić prawidłową diagnozę. Przykładowo wykorzystanie USG na SOR może szybko kierować pacjentów na odpowiednie oddziały, z pewnością może to niekiedy uratować życie pacjenta.

Wyposażenie placówek medycznych

Jak działa ultrasonograf?

Ultrasonograf pozwala na badanie diagnostyczne które pozwala na zobaczenie tkanek, narządów ludzkiego ciała. Są to fale o częstotliwości od 2 do 50 MHz, mogą być to głowice różnego typu, które pozwolą na uzyskanie różnego rodzaju obrazu. W zależności od miejsca które będzie badane wykorzystuje się różne głowice przykładowo podczas badania jamy brzusznej stosuje się częstotliwość od 2 do 5 MHz, Dzięki czemu można uzyskać obraz organów które położone są nieco głębiej. Wyższe częstotliwości służą do badania węzłów chłonnych, żył w tym przypadku uzyskujemy obraz narządów których znajdują się płyciej. Oczywiście najczęściej wykonujemy USG jamy brzusznej, w tym przypadku możemy zbadać różne organy.

Podczas badania nakładany jest specjalny przezroczysty żel który zapobiega rozpraszaniu się fal. Oczywiście często badamy stan narządów wewnętrznych będzie to przykładowo wątroba, nerki, śledziona, trzustka czy też pęcherzyk żółciowy. Warto pamiętać iż USG nie pozwala na uzyskanie obrazu żołądka oraz jelit. Uzyskanie obrazu różnego rodzaju narządów pozwala na stwierdzenie nieprawidłowości, Warto zwrócić uwagę iż obecnie możemy uzyskać coraz lepszą rozdzielczość, do aparatów USG dołączone są lepszej jakości monitory, dzięki czemu lekarz może szybko postawić prawidłową diagnozę. Możemy obejrzeć kształt organów, sprawdzić czy nie występują na nich zmiany chorobowe, warto pamiętać iż wykorzystanie na ultrasonografu jest bezpieczne dla zdrowia pacjenta.

Placówki medyczne które poszukują wysokiej jakości sprzętu medycznego mogą zakupić go na stronie https://www.vikimed.pl, możemy znaleźć tam aparaty USG, różne głowice do ultrasonografu, z pewnością będzie to wysokiej jakości sprzęt który przyda się w przychodni czy też w szpitalu.