Nie mając zdolności kredytowej, mając niskie zarobki, mając pewne długi, zobowiązania finansowe, trudno jest uzyskać kredyt w banku.

Można powiedzieć, że jest to niemożliwe. Inaczej sytuacja jednakże wygląda w kontakcie z parabankami. Nawet bowiem jeżeli nie mamy odpowiedniej wysokości zdolności kredytowej, to w instytucjach pozabankowych możemy liczyć na uzyskanie pewnej wysokości pożyczki. Nie są to zawrotne kwoty, ale nie są to także niskie kwoty. W zależności od firmy pożyczkowej, kwoty pożyczki mogą opiewać na kilka tysięcy złotych. W niektórych przypadkach jest to pożyczka oprocentowana, a w niektórych przypadkach – i jest to coraz bardziej popularne – mamy do czynienia z pożyczką darmową. Sprowadza się ona do tego, że taką kwotę, jaką pożyczamy, taką też musimy oddać. Istotne jest w tym miejscu to, aby faktycznie w wymaganym terminie zwrócić określoną kwotę pieniędzy.

Pożyczki bez zdolności kredytowej są swoistą ostatnią deską ratunku dla bardzo wielu osób.

Są ratunkiem w momencie, kiedy dana osoba utraci płynność finansową, gdy bardzo szybko potrzebuje większego zastrzyku pieniędzy. Wszelkie formalności związane z uzyskaniem pieniędzy nie są obszerne, nie zajmują wiele czasu. Zazwyczaj jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty oraz oświadczenie klienta o dochodach. Tym samym nawet jeśli dana ma złą historię kredytową w BIK, to jednocześnie również ma możliwość uzyskania dla siebie odpowiedniej pożyczki w instytucji pozabankowej. Ważnym aspektem jest to, aby wiedzieć, gdzie szukać właściwej instytucji pozabankowej, w której możemy wymaganą pożyczkę pozyskać. Istotne jest to, aby zapoznać się z propozycją pożyczkową różnych firm, a zwłaszcza tych czołowych. Pożyczka powinna być bezpieczna i jak najbardziej korzystna dla klienta. Na stronie internetowej znajdującej się pod adresem pożyczki bez zdolności kredytowej możemy właśnie pozyskać owe informacje na temat firm udzielających pożyczek chwilówek.