Wyjazd w góry z całą rodziną może być doskonałym pomysłem na spędzenie ferii, możemy wybrać polskie góry, przykładowo Tatry.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się Sudety, możemy znaleźć tu wiele uroczych miejscowości, które mogą zaoferować ciekawe szlaki turystyczne oraz bogatą bazę hotelową. Międzygórze położone jest w Sudetach Wschodnich, na zboczu Śnieżnika, jest to miejscowość która już w XIX wieku oferowała wypoczywającym możliwość skorzystania z sanatorium, gdzie leczono choroby płuc. Znajdziemy tu wiele zabudowań drewnianych w stylu szwajcarskim, dawniej był to kurort niemiecki, który został włączony do Polski w roku 1945.

Malowniczy ośrodek wypoczynkowy w Sudetach

Historia malowniczego Międzygórza

Międzygórze cieszyło się dużym zainteresowaniem turystów w okresie międzywojennym, wówczas powstało tu wiele hoteli oraz pensjonatów. W roku 1920 w Międzygórzu powstał hotel i pensjonat „Anna Hof”. Był często odwiedzany w czasie wyprawy na Śnieżnik, wówczas był to bardzo nowoczesny hotel, który w 1920 roku posiadał centralne ogrzewanie oraz oświetlenie elektryczne. Jest to budynek murowany, o konstrukcji ryglowej. Po 1945 roku był to dom turystyczny Opolanin, w latach 90 XX wieku po remoncie rozpoczęła funkcjonowanie pensjonat Słoneczna Willa.

Międzygórze jest piękną okolicą, możemy tu znaleźć różne szlaki turystyczn,e zarówno czarne jak również czerwone niebieskie oraz żółte. Możemy wejść na Mały Śnieżnik, wybrać się także szlakiem niebieskim na Przełęcz Puchaczówka. Oczywiście znajdziemy tu trasę na Śnieżnik, z pewnością jest tu wiele atrakcji które warto zobaczyć. W okresie zimowym z pewnością coś dla siebie znajdą osoby lubiące narciarstwo biegowe, co roku w zimie przygotowywane są trasy.

Znajdziemy tu z pewnością wygodny pensjonat międzygórze jest malowniczą okolicą z bardzo dobrą bazą noclegową. Do dyspozycji są pensjonaty oraz hotele w różnym standardzie, które będą posiadały zarówno pokoje dwuosobowe jak również pokoje dla większej grupy turystów. Oczywiście oferują one wiele w atrakcji, można także spędzić tu bardzo udane wakacje letnie, z pewnością osoby które lubią wycieczki górskie czy też wycieczki rowerowe znajdą to coś dla siebie.