Każdy kto chce mieć piękne włosy powinien zacząć się od samego mycia.

Szampon to nie tylko usuwanie brudu z włosów, odpowiednio dobranym szamponem zapewnimy naszym włosom odżywienie i pielęgnację. Specjalne szampony pomagają również w przypadku braku objętości, problemu z łupieżem czy wypadaniem włosów. Pierwszym krokiem przy wyborze szamponu jest wybór między szamponem damskim a męskim. Zdecydowanie warto sięgnąć po szampon przeznaczony do danego rodzaju włosów. Źle dobrany produkt wpłynie negatywnie na zdrowie i wygląd włosów. Jeśli cierpisz na problemy z włosami, absolutnie idealną kombinacją jest szampon, który może rozwiązać problem, a także jest przeznaczony do rodzaju włosów, takich jak szampon przeciwłupieżowy i do włosów przetłuszczających się. Dbanie o nasze włosy to nie tylko regularne wizyty u fryzjera, ale także odpowiednie kosmetyki, takie jak szampony, odżywki, maski, lakiery. Kosmetyków do włosów jest naprawdę mnóstwo i czasami trudno jest określić, który produkt będzie najlepszy dla naszych włosów. Jak wybrać odpowiednie kosmetyki dla naszych włosów?

Znajomość rodzaju włosów i potrzeb skóry głowy to absolutna podstawa, możemy zatem zasięgnąć porady dermatologa, który będzie wiedział jakie kosmetyki do włosów będą dla nas najlepsze.

Wiele osób ma przykładowo problemy z łupieżem, bez problemu znajdą szampon, który pozwoli poradzić sobie z tego rodzaju dolegliwością. Podobnie jeżeli nasze włosy szybko się przetłuszczają powinniśmy wybrać odpowiedni szampon. Jedynym celem szamponu jest oczyszczenie włosów i skóry głowy z brudu, potu i sebum, które skóra wytwarza w naturalny sposób. Podobnie jak w przypadku twarzy, podstawą pielęgnacji głowy jest dokładne oczyszczenie. Dobry szampon można rozpoznać po składzie, nie powinien zawierać siarczanów, heksylu, parabenów i silikon. Jeśli produkt zawiera silikony, włosy są stopniowo otaczane jego warstwą, początkowo uzyskuje się wysoki połysk, ale z czasem dodatkowa warstwa odbiera włosom zdolność reagowania na składniki odżywcze i inne produkty pielęgnacyjne. Warto stosować także takie kosmetyki jak Fitokosmetik gęsty olejek pokrzywowy do włosów. Jego składniki sprawiają że włosy będą mocniejsze i rzadziej będą się łamały i wypadały.