Objawy alergii są powszechne, a także frustrujące.

Alergik zmaga się z codziennym świszczącym oddechem, kichaniem i łzawiącymi oczami. Jeśli jesteś jednym z tych cierpiących, ulga jest dostępna. Istnieje wiele wysoce zalecanych metod, które mogą pomóc Ci uporać się z objawami i znaleźć trochę ulgi.Jeśli musisz pracować, prowadzić samochód lub w inny sposób funkcjonować przez cały dzień, trzymaj się z dala od leków przeciwalergicznych, które wywołują senność. Obecnie dostępnych jest wiele mniej sennych preparatów, takich jak loratadyna. Leki te zapewniają bezpieczniejszy sposób kontrolowania objawów w dni, w których nie możesz drzemać w środku popołudnia.Uważaj, jakich produktów używasz do leczenia alergii. Na przykład, jeśli stosujesz środek zmniejszający przekrwienie i masz wysokie ciśnienie krwi, możesz doznać udaru lub zawału serca. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek leków przeciwalergicznych, aby upewnić się, że są one dla Ciebie bezpieczne.Naprawdę nie powinieneś angażować się w prace na podwórku, jeśli masz alergie. Bez względu na to, jak bardzo jest to potrzebne, lub możesz się nim cieszyć. Koszenie, grabienie i przycinanie narażają Cię na mnóstwo alergenów. Wymień te zadania z innym członkiem rodziny, współlokatorem lub przyjacielem, który pomoże ci uniknąć zbytniej pracy na podwórku.Prysznic i umyj włosy przed pójściem spać. W ciągu dnia skóra i włosy mogą zostać pokryte kurzem, pyłkami lub zarodnikami, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia objawów alergicznych w nocy. Wystarczy zrobić szybkie pranie, a na dłuższą metę poczujesz się lepiej.Kiedy nieustannie walczysz z alergiami, warto poświęcić trochę więcej czasu na sprzątanie miejsc, w których mieszkasz, pracujesz i bawisz się. Czy jesteś uczulony na wszystko? Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc

Na przykład, należy regularnie wycierać każdą powierzchnię, której często dotykasz, taką jak klawiatury, blaty, klamki i urządzenia.

Zmniejsza to ilość alergenów, z którymi codziennie stykasz się.Oglądaj lokalną prognozę pogody, aby sprawdzić, czy pyłek jest wysoki na ten dzień. Jeśli tak, najlepiej skrócić czas spędzany na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz wyjść na zewnątrz, upewnij się, że nie jest to między godziną 5 a 10 rano. Jest to czas, kiedy pyłek jest wysoki.Jeśli walczysz z objawami alergii przez cały dzień, zwróć uwagę na konkretne pory, w których występują problemy. Niektórzy eksperci uważają, że alergie są najgorsze od wczesnych godzin porannych do późnych godzin porannych. Kiedy nie da się uniknąć wychodzenia z domu, należy jak najmniej czasu spędzać na świeżym powietrzu; pomaga również ograniczyć aktywność do minimum.Jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwy na pyłki chwastów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz być również wrażliwy na niektóre pokarmy. Spożywanie melonów, bananów i rumianku może reagować krzyżowo z pyłkami chwastów, powodując uczucie mrowienia, pieczenia lub drapania w jamie ustnej i gardle. Podejdź do tych produktów z ostrożnością.Często odkurzaj dom. Większość domów ma przynajmniej kilka pokoi z wykładziną, ale dywan jest magnesem dla alergenów i innych czynników drażniących. Zwykła próżnia nie wystarczy do wyłapania drobnych cząsteczek wywołujących objawy alergii. Aby odkurzacz był skuteczny, szukaj worków lub filtrów z technologią HEPA.Z pewnością zdajesz sobie sprawę z dyskomfortu, jaki mogą powodować alergie. Teraz jesteś również świadomy niektórych z najlepszych opcji leczenia tych nieprzyjemnych objawów. Poświęć trochę czasu na wypróbowanie kilku metod, o których przeczytałeś w tym artykule i znajdź ulgę w alergiach.