Wszystkie żywe rośliny mogą być zaatakowane przez insekty. Dotyczy to pól uprawnych, sadów, a nawet naszych kwiatów, które mamy na balkonie. Trzeba być na wszystko przygotowanym i trzeba być czujnym.

Im wcześniej zauważamy, że coś złego się dzieje tym szybciej można będzie zakupić i zastosować insektycydy. W przypadku sadów jabłoń ma zawsze największe problemy i jest bardzo często atakowana. Jeśli w porę nie zadziałamy to nie będzie takich plonów, jakie zakładaliśmy i nasz sad przestanie przynosić dochody. To, dlatego działamy bardzo szybko i wtedy, kiedy nie jest jeszcze za późno. Co atakuje jabłoń? Musimy się liczyć z mszycami, które mogą zniszczyć wszystko, co spotkają na swojej drodze.

Mszyce rozpozna każda osoba, która ma kwiatki nawet, jeśli nie ma większego doświadczenia. Jeśli chcemy zwiększyć swoją skuteczność działania to trzeba będzie zastosować insektycydy od końca fazy kiwnięcia do początku zawiązywania owoców. Można to zrobić nawet, kiedy owoce mają około jednego centymetra. Później zastosowanie jakichkolwiek oprysków będzie szkodliwe. Jeśli wszystko zrobimy w porę i zgodnie z zaleceniami to można liczyć na to, że jeden oprysk przyniesie zakładane efekty.

Zalecana dawka
Wszystko będzie zależne od tego, jaki środek chemiczny stosujemy. Jeśli jest dość silny to wystarczy nam 0,125 litra na jeden hektar, czyli naprawdę bardzo mało. Zawiesina będzie rozpuszczana w około siedmiuset litrach wody. Trzeba dokładnie wszystko odmierzać i sprawdzać dwa razy żeby zastosować tyle ile trzeba.

Większa dawka może zaszkodzić drzewkom owocowym i nie można sobie na to pozwolić. Jeśli nie wiemy, jaki insektycydy stosować na mszyce i w jakiej ilości to informacje można znaleźć na Innvigo insektycydy. Można tutaj również zamówić takie środki chemiczne, jakie są nam potrzebne. Mając sad trzeba liczyć się z tym, że cały czas będziemy walczyć z insektami czy chwastami, dlatego trzeba się do tego o wiele lepiej przygotować, a ten producent daje nam taką szanse. Trzeba ją wykorzystać.